Fethiye, MUĞLA

genel bir bakış ile

Google İşletme Profili

İşletme Profili nedir?

Google İşletme Profili sayesinde, yerel işletmenizin Haritalar ve Arama gibi Google ürünlerinde nasıl görüneceğini yönetebilirsiniz. Müşterilere belirli bir konumda hizmet veren bir işletmeyi yönetiyorsanız veya belirli bir hizmet bölgesi içindeki müşterilere hizmet veriyorsanız İşletme Profiliniz kullanıcıların sizi bulmasına yardımcı olabilir. Google’daki doğrulanmış işletmelerin saygın olarak değerlendirilme olasılığı doğrulanmamış işletmelere göre iki kat daha yüksektir.

Kendinizi potansiyel bir müşterinin yerine koyun. Bu müşteri, mağazanızdan 3 sokak uzakta bulunuyor ve aradığı hizmetin en iyisini bu bölgede siz sağlıyorsunuz. İşletmenizi bir arkadaşının önerdiğini düşünelim. Bu kişi Google’da hizmetlerinizi ararsa neyle karşılaşacak?

İşletme Profilinizdeki varlığınız, müşterilerin sunduğunuz ürün ve hizmetleri keşfetmesine, sizinle iletişim kurmasına ve konumunuzu bulmasına yardımcı olabilir.

İşletme Profili ile yapabilecekleriniz

İşletme Profilinizin avantajları 3 ana kategoriye ayrılabilir.

İnternette işletmeniz hakkında daima doğru bilgiler olmasını sağlayabilirsiniz

Google’a çalışma saatlerinizi, web sitenizi, telefon numaranızı ve konumunuzu (işletmenizin türüne bağlı olarak açık adres, hizmet bölgesi veya yer işaretçisi) bildirin.

Bulunduğunuz her yerden internetteki varlığınızı güncel tutmak için mobil uygulamayı kullanın.

Müşterilerle etkileşim kurabilirsiniz

İşletmenizin ve sunduğunuz ürün veya hizmetlerin fotoğraflarını yayınlayın.

Müşterilerinizden yorum alın ve bu yorumları yanıtlayın.

Yeni müşteriler çekebilirsiniz

Yeni müşterilerin sizi bulabilmesi için işletmenizin internette görünme şeklini geliştirin.

Müşterileri web sitenize yönlendirin.

Hazır olduğunuzda, daha da geniş bir kitleye ulaşmak için Google Ads’deki akıllı kampanyalarla konum tabanlı reklamları kullanabilirsiniz.

Okumaya Devam Edin

Benzer Yazılar

Whatsapp
Telefon
Go to Top